Als de tweeling Thelma en Ellis Bongers hun hond Spikkel in het bos uitlaten, vinden ze een nest kittens, weggestopt in een kuil. Iemand heeft de poesjes daar zomaar gedumpt. Ze brengen de jonge poesjes naar het dierenasiel en maken kennis met nog veel meer dieren die hulp nodig hebben.
Als vrijwilligers steken ze de handen flink uit de mouwen. Maar hun enthousiasme gaat wel heel ver... Er breekt brand uit in de dierenwinkel, dieren ontsnappen en de tweeling komt zelfs op televisie. Dan ontdekken ze wie de kittens in het bos heeft achtergelaten.
De serie over de olijke tweeling startte in 1958. Sinds die tijd hebben al vele kinderen met veel plezier de avonturen van deze vrolijke tweeling gelezen. In 2004 werd de serievoortgezet. Hedendaagse auteurs schrijven nieuwe verhalen, in de voetsporen van hun voorgangster Arja Peters.
De Olijke Tweeling helpt mee in het dierenasiel is verschenen als deel 32 in de serie De Olijke Tweeling.
Over de auteur
Marion van de Coolwijk (1959) is geboren in Amsterdam en woont in een kleine stad in Noord-Holland. Daar woont ze samen met haar man Ed, twee zonen Rimme en Jard, een hond, een schildpad en twee konijnen.
Marion is van oorsprong leerkracht, maar ze schrijft ook al heel lang kinderboeken. Haar eerste boek was Flippa Flodderhoed (1988). Marion maakt ook lesboeken voor scholen en ze helpt kinderen die niet zo goed kunnen leren, bijvoorbeeld kinderen met dyslexie. Ze vertelt daarover op scholen en in bibliotheken. Ze geeft ook advies aan leerkrachten en ouders. Marion heeft ook een boek geschreven over dyslexie: Ik ben niet bom!
Marion heeft al bijna 200 kinderboeken geschreven en wil er nog veel meer schrijven.
Over de spreker
Beatrice van der Poel heeft al diverse luisterboeken voorgelezen, maar dit is haar eerste kinderboek. Ze is in het dagelijks leven zangeres en moeder van twee dochters.